Догляд за вікнами ПВХ: правила і особливості експлуатації

Догляд за вікнами ПВХ: правила і особливості експлуатації - Завод «АДИСЭМ»

Професійна установка металопластикових конструкцій є запорукою їх довгострокової служби, але не менш важливим є і регулярний догляд за вікнами ПВХ в процесі експлуатації. Завдяки нескладному систематичному догляду за виробами термін їх служби буде продовжений, збережеться їх первісний привабливий зовнішній вигляд. Для цього достатньо двічі на рік проводити очищення зовнішніх поверхонь пластика, склопакета, гумового ущільнювача і фурнітури, а також виконувати мастило рухомих деталей.

Склопакет

Склопакет – це світлопрозора частина пластикового вікна. А догляд за металопластиковими вікнами проводиться в міру їх забруднення за допомогою звичайних засобів для очищення скла, мильного розчину або засобів для миття посуду. Головна умова вибору миючої рідини – це відсутність в її складі абразивних частинок і таких агресивних компонентів як розчинник або луг. Губка або серветка, яка використовується для протирання, повинна мати м’яку структуру.

Шорстку сторону губки застосовувати не рекомендується.

Для відділення від поверхні скла залишків засохлої монтажної піни, бетонних або цементних розчинів або штукатурки рекомендується рясно змочити їх водою. Можливо, цю процедуру необхідно буде провести не один раз, але в результаті вода розчиняє засохлі місця і Ви без зусиль очистите поверхню.

Також не можна використовувати тверді або гострі предмети для видалення з поверхні скла не розчинних водою речовин, наприклад, крапель фарби. Для цього краще використовувати гумовий скребок.

Профіль

ПВХ-профіль містить в своєму складі стабілізуючі речовини, які забезпечують глянцевий блиск, зберігають білизну поверхні під впливом сонячного випромінювання, а також забезпечують стійкість до проникнення забруднень глибоко в профіль.

Тому його очищення повинно проводитися в міру забруднення м’якою губкою або серветкою з використанням спеціальних очищувачів, мильного розчину або засобів для миття посуду.

Не можна застосовувати хімію по догляду за пластиковими вікнами з абразивними частинками, порошкові суміші, а також склади, що містять кислоти, ацетон, бензин, розчинники, оскільки їх вплив може призвести до пошкодження профілю.

В період проведення довгострокових ремонтних робіт дуже актуальне своєчасне очищення профілю від будівельного пилу, крапель бетонних або цементних розчинів, штукатурки, фарби і т.д. При накопиченні подібних забруднень, особливо на зовнішніх горизонтальних поверхнях (з вулиці), під впливом прямого сонячного випромінювання, відбувається руйнування поверхні профілю, і, як наслідок, стійка зміна кольору.

Фурнітура

Зазвичай фурнітурі рідше приділяється увага, адже вона менш помітна в повсякденному житті, однак ця складова вікна вимагає не меншого догляду. Виконувати обслуговування необхідно не рідше двох разів на рік, завдяки чому система прослужить довше і буде повноцінно функціонувати.

Очищення зазвичай проводять вологою серветкою або губкою, після чого рухливі елементи необхідно змастити якісною олією (підійде та, яка використовується для швейних машинок). У складі масла не повинно бути кислот і смол, а замість миючого засобу потрібно використовувати звичайну воду, інакше буде пошкоджено захисне антикорозійне покриття фурнітури, і з часом вона стане непридатною до експлуатації. А це в свою чергу призведе до чималих витрат на її зміну та відновлення працездатності вікна.

При проведенні ремонтно-будівельних робіт необхідно берегти фурнітуру від забруднень штукатуркою, цементом та іншими сторонніми предметами, щоб уникнути її поломки. Сильно забруднену фурнітуру спочатку очищають пензлем або пилососом, а потім протирають і змащують.

Ущільнювач

Гумовий ущільнювач забезпечує герметичність вікон – перешкоджає продування повітря з вулиці, захищає від протікання води і забезпечує шумоізоляцію. Для продовження терміну експлуатації і збереження початкової еластичності необхідно два рази на рік здійснювати догляд за ущільнювачами пластикових вікон за наступною схемою:

  1. очистити пил і бруд за допомогою теплого мильного розчину і м’якої тканини;
  2. витерти поверхню насухо;
  3. нанести на ущільнювач силіконове масло (підходить і те, яке використовується для автомобільних ущільнювачів).

Зверніть увагу на те, що не можна допускати деформацію (заломи), сильне розтягнення і ня ущільнювача (розриви), оскільки герметичність вікна буде порушена, і необхідно буде виконати його заміну.

Дренажні отвори

Дренажні отвори являють собою водовідвідні канали. Вони розташовуються в нижній частині рами і доступні для очищення з боку приміщення в отворі зі стулкою, а з боку вулиці – по всій довжині рами під водовідливними ковпачками. Їх основне призначення полягає у відведенні конденсату з внутрішньої частини профілю назовні або внизу конструкції. При засміченні дренажних отворів вода накопичується в рамі, а це може призвести до протікання її на підвіконня, або до розриву рами в зимовий й період через замерзання води всередині рами.

Для запобігання подібних неприємностей дренажні отвори необхідно очищати за допомогою пилососа, пензликів, зубних або ватних паличок – будь-яких підручних засобів, які не здатні пошкодити пластик.

Підготовка вікон ПВХ до зими

В осінньо-зимовий сезон при зниженій температурі ми намагаємося забезпечити сприятливий температурний режим в приміщенні, мінімізувавши втрати тепла. Ми рекомендуємо для цього перевести вікно в зимовий режим, забезпечивши більш щільний контакт стулки з рамою. Здійснюється це шляхом зміни позиції цапф.

Треба врахувати, що від конфігурації цапфи залежить спосіб перекладу з одного режиму в інший, а саме:

  • цапфа круглої форми відрізняється рискою (точкою, зірочкою), по ній і визначають режим – коли риска спрямована в бік приміщення – то конструкція знаходиться в зимовому режимі, якщо вона “дивиться” назовні – в річному (поворот здійснюється за допомогою шестигранника);
  • якщо цапфа має овальну форму і вертикально орієнтована – це літній режим, горизонтальна позиція говорить про зимовий режим (повертають її плоскогубцями).

Якщо Ви виконували дане регулювання самостійно, то після закінчення робіт придивіться до результату: якщо продування не було усунуто або не в повному обсязі, або виникли будь-які непередбачені обставини, рекомендуємо Вам звернутися в віконну компанію для виклику майстра, який виявить причину і виконає регулювання віконної фурнітури іншим способом.

Хороший стан ущільнювача і відсутність продувань дозволяє залишити вікно на зиму в літньому режимі. В результаті ущільнювач може прослужити набагато довше, так як в режимі “зима” на нього збільшується навантаження, а крім цього ще впливають низькі температурні показники і підвищена вологість, що сприяють його руйнуванню.

Аналогічно, при настанні весни необхідно виконати переклад вікон з зимового режиму в літній.

Отже, не варто нехтувати порадами по догляду за металопластиковими вікнами, важливо дотримуватися правил експлуатації. Адже правильне використання і комплексний своєчасний догляд істотно збільшує тривалість їх служби та сприяє створенню в приміщенні комфортних умов, незалежно від пори року.

Якщо Ви хочете здійснювати якісне обслуговування з використанням відповідних матеріалів, а процес не здався утомлюючим, пропонуємо придбати набір по догляду за вікнами, який складається з:

  • однієї одиниці сухої серветки;
  • одноразових рукавичок;
  • двох вологих серветок для ущільнювачів;
  • силіконового масла, призначеного для змащування гумових ущільнювачів і всіх елементів фурнітури.
Калькулятор
Викликати замірника
Замовити дзвінок
Ми знаходимося