Вікна ПВХ: як підвисити термін служби

Вікна ПВХ: як підвисити термін служби - Завод «АДИСЭМ»

При покупці споживач часто цікавиться тим, на скільки розрахований термін служби пластикових вікон. Згідно з офіційно встановленими нормами, вікно повинно прослужити мінімум десять років. Однак придбання якісного виробу у надійного виробника, а також дбайлива експлуатація та своєчасне обслуговування якісними матеріалами продовжать термін служби в рази.

Чому важливо вибирати краще?

Від фірми-виробника залежить половина справи, адже професійна збірка виробу безперечно дуже важлива.

Однак також важливо вибрати правильну конфігурацію ПВХ-вікна і хороші комплектуючі. Це означає, що необхідно дотримуватися рекомендованих виробником габаритів рам і стулок, підібрати теплий склопакет, надійну профільну систему і, звичайно, якісну фурнітуру.

Якщо спочатку вибрані комплектуючі не відрізняються високою якістю, то правильний догляд не зможе кардинально виправити ситуацію. Незабаром такий виріб доведеться міняти. Тому важливо відразу зробити вибір на користь якості – заводської збірки і правильної конфігурації. Так у майбутнього власника з’являється шанс реально продовжити термін служби металопластикових вікон не на один рік, але за умови, що установка також буде виконана професіоналами – на цьому точно економити не варто!

Правильний догляд за вікнами

Почніть догляд за вікнами з дня монтажу: не знімайте захисну плівку з профілю, підвіконь і відливів до закінчення ремонтних робіт. Це вбереже Ваші вікна на початковому етапі.

Також для продовження терміну експлуатації вікон необхідно дотримуватися загальних запобіжних заходів – берегти профіль і склопакет від механічних пошкоджень (ударів, подряпин), а також від впливу гарячих предметів, які можуть пошкодити пластик. Хоча і такі пошкодження наші фахівці зможуть швидко усунути професійними засобами, а в складних випадках – замінити пошкоджену деталь.

Від якості догляду в процесі експлуатації безпосередньо залежить, скільки прослужать пластикові вікна. . Тут важливо все:

 1. спосіб очищення елементів вікна;
 2. регулярність і ретельність очищення;
 3. відсутність абразивів і агресивних речовин в складі миючих засобів;
 4. якість серветки або губки, якими протирається поверхня;
 5. якість миючих засобів і масел, використовуваних для фурнітури і ущільнювача;
 6. своєчасність виклику майстра для виконання складних регулювань або для заміни пошкоджених комплектуючих.

На сьогоднішній день дуже актуальним є використання спеціалізованих засобів по догляду за вікнами, що вкрай важливо для продовження експлуатації конструкції. Такі кошти схвалені виробниками металопластикових конструкцій і не завдадуть шкоди виробу. Придбати такий комплект можна і у нас. При цьому Ви отримаєте ряд переваг:

 • Ви будете застраховані від попадання спиртовмісних рідин на гумові ущільнювачі;
 • отримаєте м’які серветки, придатні для обробки поверхонь вікна;
 • будете мати під рукою якісне масло для змащування фурнітури, в складі якого немає смол і кислот, здатних завдати шкоди рухомим механізмам;
 • використовуючи такий комплект Ви автоматично дотримуєтесь рекомендацій виробника щодо догляду та проведення профілактики.

Профіль

Для збереження первинного зовнішнього вигляду на довгі роки мити пластик рекомендується мильним розчином, обираючи для цього м’яку тканину. Не можна використовувати жорсткі губки і порошкові засоби для чищення оскільки залишилися після процедури подряпини будуть сприяти більш сильному забрудненню профілю, а з часом може змінитися і колір профілю. Також заборонено застосування таких агресивних речовин, до складу яких входить розчинник, бензин або кислоти, оскільки їх вплив призведе до руйнування профілю.

Склопакет

Догляд за склопакетами досить простий – м’яка тканина, гумовий скребок, мильний розчин або звичайний засіб для миття скла. Неприпустимі в використанні гострі предмети та миючі засоби з абразивними частинками і агресивними компонентами – такими як розчинник або луг.

Фурнітура

Фурнітура – це ті елементи, які піддаються механічному зносу найбільше. Тому щоб продовжити термін придатності пластикових вікон, необхідно:

 • дбайливо поводитися зі стулкою, не допускаючи додаткових вертикальних навантажень на неї;
 • виробляти кожен поворот ручки тільки при щільному приляганні стулки до рами і не докладаючи великого зусилля;
 • не допускати різких рухів стулок через сильні пориви вітру, краще в цей час просто закрити вікно.

Якщо конструкція дозволяє, можна додати в конфігурацію різні захисні елементи (упор мікроліфта, обмежувач відкривання, припідіймач стулки), які допоможуть зберегти працездатність фурнітури.

Ущільнювачі

При експлуатації цього елементу важливо пам’ятати про запобігання будь-яких механічних пошкоджень. Адже при їх наявності значно погіршується шумоізоляція, з’являється продування і пропускання вологи через нещільне прилягання стулки до рами. Причиною пошкодження ущільнювача може стати:

 • наявність на ущільнювачі сторонніх дрібних предметів при закриванні стулки;
 • надмірне розтягнення ущільнювача під час його очищення;
 • використання спиртовмісних та інших агресивних речовин для очищення ущільнювача;
 • відсутність регулярного догляду та обробки силіконовим маслом, через що ущільнювач з часом втрачає свою еластичність.

Якщо пошкодження все-таки відбулося, рекомендується замінити ущільнювач найближчим часом. Це не займе багато часу, до того ж з цим завданням Ви зможете впоратися самостійно, отримавши консультацію у фірми-виробника. Але якщо Ви звикли довіряти тільки професіоналам, то виклик майстра буде тільки плюсом.

Таким чином, набуваючи якісні вікна у надійного виробника, який використовує тільки сертифіковані матеріали і автоматизоване обладнання, а також дотримується вимог ДСТУ, Ви вбережете себе від зайвих турбот по заміні виробу і продовжите термін експлуатації пластикових вікон, оскільки отримаєте кваліфіковану допомогу при оформленні замовлення, професійну установку вікон, гарантійне обслуговування, консультацію з будь-якого питання в період використання, своєчасне професійне регулювання фурнітури і будете багато років насолоджуватися затишком і комфортом у Вашому домі.

Калькулятор
Викликати замірника
Замовити дзвінок
Ми знаходимося