Конденсат на вікнах: причини і методи усунення

Конденсат на вікнах: причини і методи усунення - Завод «АДИСЭМ»

 

Поява конденсату на склі – неприємна ситуація. Це наводить на думки про неякісні вікна, непрофесійний монтаж, обмежує огляд через вікно і, в цілому, засмучує. Дану проблему можна і потрібно вирішити. Але для цього давайте спочатку з’ясуємо, чому потіють пластикові вікна, і як з цим боротися.

Що таке конденсат

Конденсат – це рідина, що утворюється при переході речовини з газоподібного стану в рідку. Зазвичай вона з’являється на склі у вигляді дрібних або великих крапель, іноді навіть підтікань. Тому і говорять, що “вікна плачуть”.

Ігнорування даної проблеми зумовлює появу цвілі, негативно впливає на здоров’я мешканців (особливо людей, схильних до алергічних реакцій). Крім того, через постійну вологість може відбутися руйнування обробки укосів, якщо вони виконані за традиційною схемою за допомогою штукатурки, а також пошкодження шпалер в квартирі. Тому важливо вчасно вжити заходів щодо усунення конденсату. Спроби просто позбутися вологого шару шляхом частого протирання поверхні насухо рідко призводять до успіху, так як конденсат з’являється знову і знову.

Не відкладайте, інакше потім доведеться робити косметичний ремонт в приміщенні.

Найпоширеніша причина

Найбільш часто конденсат на вікнах виникає в результаті виконання нами наших звичайних щоденних справ, наприклад:

 • якщо недавно зробили ремонт в будинку, то ще деякий час свіжі будівельні матеріали будуть випаровувати вологу;
 • при просушуванні білизни в кімнаті або на лоджії значно підвищується вологість повітря;
 • в приміщенні знаходяться відкриті ємності з водою (не закритий акваріум або ванна);
 • при приготуванні їжі (при варінні, кип’ятінні);
 • в приміщенні знаходиться багато кімнатних рослин.

Підвищена вологість в закритому приміщенні – нерідко стає причиною появи конденсату зсередини. Якщо це єдине, що впливає на запотівання скла, то проблема вирішиться:

 • банальним регулярним провітрюванням через те саме вікно, а при відсутності такої можливості необхідно встановити вентиляцію витяжного або припливного типу
 • установкою кухонної витяжки, а для інших кімнат – покупкою осушувача повітря, який можна придбати в магазинах, що спеціалізуються на продажу кліматичного обладнання;
 • збільшенням температури в кімнаті до 20 градусів взимку, для чого, наприклад, можна додатково поставити батареї на електроживленні.

Також радимо Вам перевірити роботу центральної вентиляції (ця проблема зустрічається як в квартирах, так і в приватних будинках). Для цього піднесіть запалений сірник до вхідного отвору: якщо полум’я нахиляється в сторону вентиляційної шахти, то все в порядку, якщо ж полум’я залишається нерухомим – необхідно терміново бити тривогу.

Неправильна обробка укосів

Монтажний шов між рамою і стіною повинен бути ретельно загерметизований будівельною піною. Це запобіжить продування холодного повітря з вулиці. Недостатньо утеплений і погано загерметизований монтажний шов пропускає холодне повітря, що призводить до охолодження скла і випадання на ньому конденсату. Зовнішні та внутрішні укоси утеплюють для того, щоб не утворювався місток холоду, який призводить до охолодження вікна і випадання конденсату на склі всередині.

Щоб мінімізувати можливі неприємні наслідки некваліфікованого монтажу, краще відразу довірити установку вікон професіоналам. Фахівці точно передбачать всі нюанси, і приділять достатньо уваги “слабким” місцям.

Неправильна ширина підвіконня

Відповідно до норм, частина підвіконня, яка виступає над прорізом, не повинна перекривати джерело опалення (батарею), що знаходиться під ПВХ-вікном, більш, ніж на 50% від його ширини. Тепле повітря повинне підніматися вгору, не стикаючись з перешкодами, така циркуляція перешкоджає накопиченню конденсату на скляній поверхні. Якщо надмірно широке підвіконня вже змонтоване і закриває радіатор, то є два стандартних способу вирішення даного питання:

 • наблизити край підвіконня до вікна, замінивши його на більш вузький;
 • вмонтувати в підвіконня вентиляційну решітку, що забезпечує правильну циркуляцію теплого повітря.

Особливості конфігурації

Будівельними нормами рекомендовано використання вікон з опором теплопередачі, певним для кожної кліматичної зони. Це стосується і профілю, і склопакета.

Якщо, наприклад, склопакет володіє низьким опором теплопередачі, то холодне вуличне повітря охолоджує не тільки зовнішнє скло, але і скло, що знаходиться з боку приміщення, хоча і в меншій мірі. При цьому тепле повітря в приміщенні, стикаючись з холодним склом, конденсується на поверхні, утворюються крапельки рідини. Для вирішення проблеми необхідно замінити склопакет на такий, значення коефіцієнта опору теплопередачі якого буде відповідати вимогам для Вашого регіону.

Аналогічно і з профілем: чим більше монтажна глибина профільної системи, тим більше в ньому камер і тим вище коефіцієнт віддачі теплопередачі. Враховуйте це при покупці вікон.

Брак склопакета

Якщо конденсат з’явився між стеклами у внутрішній частині склопакета, то це свідчить про брак збірки (склопакет не герметичний). У цьому випадку необхідно звернутися до виробника з вимогою про заміну склопакета.

Отже, ми розглянули три основні причини, чому запотівають металопластикові вікна, які умовно можна розділити на три категорії:

 1. неправильний вибір вікна;
 2. помилки при монтажі та обробці укосів;
 3. недостатньо хороша робота кліматичних систем в приміщенні.

Рішення даної проблеми не варто відкладати, треба попередити негативні наслідки. Наші досвідчені майстри, що працюють по всьому південному регіону України, завжди допоможуть Вам вирішити будь-яке питання.

Калькулятор
Викликати замірника
Замовити дзвінок
Ми знаходимося